Osemnásty ročník Balval festu: Skvelí interpreti, obrovská účasť!

Osemnásty ročník Balval festu: Skvelí interpreti, obrovská účasť!

Rozhovory z Cigánskeho ohňa: Alexander Daško, Gitana, Marián Čekovský a iní

Balval fest v Kokave nad Rimavicou na čele s organizátorom Vladkom Sendreiom už osemnásty krát nesklamal všetkých zúčastnených, a to nielen Rómov, ale aj veľký počet nerómov, ktorí prišli obdivovať rómsku kultúru. Podľa odhadov sa Balval festu zúčastnilo takmer 5 000 návštevníkov.

  Už od 14:00 bol program naozaj pestrý. Predstavili sa mnohé tanečné a spevácke súbory, kde deti a mládež predviedli nielen svoj talent, ale aj tradičné pestrofarebné šaty a kostýmy.

 Veľmi príjemným plusom festivalu boli prístrešky na sedenie, ktoré slúžili ako útočisko pred horúcim slnkom. Organizátori tiež neustále pripomínali dôležitosť pitného režimu v neznesiteľných horúčavách. Návštevníci mali k dispozícií bohatú ponuku grilovaných pochúťok a nápojov v mnohých stánkoch s občerstvením. S úbytkom horúčav a príchodom večera sa účasť na festivale neustále zvyšovala, a zábava stúpala.

S príchodom topolčianskych chalanov Gipsy čáve sa festival rozbehol na plné obrátky, tak isto aj fotenie s hviezdami a účinkujúcimi. Zárukou kvalitného a profesionálneho vystúpenia bola aj fenomenálna dvojica Klaudia Farkašová a Richard Šarközi, Ricco A Klaudia, ktorých pozná nielen celé Slovensko ale aj Maďarsko, vďaka televíznej show X factor kde minulý rok vyhrali prvé miesto.

Príjemnú zábavu rozprúdili aj speváci Mamuko Berci s kapelou, a neskôr sa predviedla aj česká pop funky kapela Kaminiko, ktorá už dlhé roky pôsobí v Anglicku.

V plnom organizačnom nasadení bol nielen celý team Balval festivalu, ale aj samotný organizátor Vladko Sendrei, ktorý sa staral o správny chod a dobrú náladu. Publikum pozdravil z pódia aj ostrieľaný a skúsený moderátor rádia Roma Maroš Balog.

Najväčšiu interakciu s publikom mal bezkonkurenčne Igor Kmeťo ml., ktorý popri speve a tanci stíhal aj selfíčka s fanúšikmi. Predviedol takmer všetky najznámejšie hity ako Kures funk, Fajnová, Tak poď sem, ktoré majú  obrovský úspech aj v komerčných rádiách.

Svojou muzikou prispeli aj maďarskí hudobníci Oláh gipsy beats, tiež Grófo, a obľúbený funky/RnB spevák Tomáš Botló, ktorý je vždy zárukou kvalitného výkonu. Na svoje si prišli aj milovníci rapu a hip hopu, pretože svoj priestor mali na Balval feste aj súčasné rapové hviezdy Mega M a P.A.T. 

K záveru programu publikum potešil aj samotný usporiadateľ Vladko Sendrei s manželkou Jankou, a to spolu s českou legendou, kapelou Bengas. Po programe pokračovala voľná zábava takmer do rána.

 

foto, text: Michaela Zuzelková

 

COMMENTS