Aktuálne

Nachádzate sa tu:Home Aktuálne V Martine oslavovali svoj sviatok aj rómske deti
kategória: Aktuálne

V Martine oslavovali svoj sviatok aj rómske deti

autor: Uverejnené jún 06, 2019

MARTIN – V centre Turca sa konali rôzne podujatia pre deti od piatka až do nedele. Evanjelická Spojená škola, Klub rodičov, cirkevný zbor a biblická škola v spolupráci s projektom Black and White usporiadali v areáli Evanjelickej spojenej školy už 9. Ročník Medzinárodného dňa detí.

 


V areáli Evanjelickej spojenej školy mali deti pripravené rôzne atrakcie, skákací hrad , mini futbalové ihrisko, horolezecky strom, zorbing. Deťom aj dospelým prišli predstaviť svoju prácu ľudia z Kynologického záchranného zboru zo Sučian. Predviedli prácu so psíkmi a aj vyhľadávanie ľudí v ťažkom teréne. Mestská polícia Martin svojimi preventívnymi súťažami ukazovala, ako je nebezpečné používať alkohol, aká je zlá koordinácia tela , čo si mohli ľudia aj vyskúšať. Mestskí policajti hovorili aj o rizikách požívania zakázaných látok a predvádzali aj donucovacie prostriedky, ktoré slúžia na udržanie verejného poriadku. Na podujatí si deti mohli vyskúšať aj jazdu na koňoch. Pre všetkých zúčastnených bolo pripravené občerstvenie, pitný režim, pre deti aj darčeky.

Počas celého podujatia robila dobrú náladu skupina A-Sharp z Evanjelickej spojenej školy v Martine pod vedením Tomáša Gulána.

Účasť celého podujatia bola hojná, deti sa dosýta vyšantili a organizátori sa tešia na ďalší ročník.

Ján Strkáč

Prečítané 7293 krát Posledná úprava štvrtok, 06 jún 2019 07:31

O rádiu

  • V našom tíme sa vystriedali mnohí nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 940 301 302

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!