Aktuálne

Nachádzate sa tu:Home Aktuálne Team rádia Roma nebude chýbať na komunitnom dni na Bambuskách!
kategória: Aktuálne

Team rádia Roma nebude chýbať na komunitnom dni na Bambuskách!

autor: Uverejnené december 14, 2018

Žiaci z Evanjelickej spojenej školy v Martine na čele s Tomášom Gulanom spolu s miestnym komunitným centrom varí každoročne kapustnicu, z ktorej výťažok putuje sociálnym partnerom. Už túto sobotu bude varenie kapustnice priamo na Bambuskách, a nebudú chýbať ani redaktori rádia Roma!

Náš team priloží pomocnú ruku pri veľkom vianočnom upratovaní s cieľom vyčistenia okolia a spoločných priestorov Bambusiek. Variť sa bude aj kapustnica a detský punč rodičovským združením Evanjelickej školy, nebudú chýbať ani hry a zábava s deťmi.

Mnohí ani nevedia, že na Bambuskách funguje komunitné centrum, kde okrem iných aktivít, každý piatok poobede chodia učitelia a žiaci Evanjelického gymnázia v rámci školského sociálneho projektu. Nazvali ho It Doesn’t Matter if  You’re Black or White, lebo jeho cieľom je búrať bariéry medzi majoritou a rómskou komunitou. Nedávno bola na Bambuskách zahrať aj primáška Barbora Botošová spolu s Marekom Končekom, z ktorých sa tešili nielen miestni obyvatelia, ale aj študenti z Evanjelickej školy.

Aké aktivity robia miestni Rómovia spolu s Komunitným centrom? Ako bude prebiehať komunitný deň už túto sobotu? Rozhovor Evy Lacovej s učiteľom a koordinátorom práce s verejnosťou a zahraničím Tomášom Gulanom:

 

 

 

Prečítané 3866 krát Posledná úprava piatok, 28 december 2018 11:57

O rádiu

  • V našom tíme sú nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky. Maroš Balog prispieva pravidelnými rozhovormi na aktuálne témy týkajúce sa rómskej komunity, a Michaela sa zúčastňuje spoločenských podujatí ktoré pre vás dokumentuje v podobe fotiek, článkov a zvukových reportáží.

    Náš tím však stále nieje úplný, tak ak máš záujem a skúsenosti, neváhaj a napíš nám.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 917 481 150
iniciativa.eu

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!