Prevencia kriminality

Domáce násilie sa týka nás všetkých!

autor: Uverejnené február 04, 2019

 

V rámci projektu na prevenciu kriminality sme sa rozprávali so psychiatričkou Evou Garajovou o domácom násilí. Podľa nej by sme nemali byť k takýmto obetiam ľahostajný.

"Nieje správne keď ľudia vedia o domácom násilí, a nijakým spôsobom ho neriešia. Tvária sa že nevedia čo sa deje. Je to veľká chyba, ktorá môže viesť k tragickým udalostiam. Susedia sa nemusia obrátiť len na políciu, ale aj na odbor sociálnych vecí a rodiny. Takúto rodinu by mal úrad preskúmať  hlavne vtedy, keď  sú tam aj deti" hovorí Mudr. Eva Garajová. Jedna z otázok smerovala aj na domáce násilie v súvislosti s Rómami. Keďže ich spoločnosť často vníma s predsudkami a rôzne nálepkuje, chceli sme vedieť, či sa miera domáceho násilia u Rómov narozdiel od majority nejako odlišuje. Doktorka sa vyjadrila jednoznačne: "Mám skúsenosť aj s domácim násilím u rómskeho etnika, no nieje častejšie ako u bežnej populácie. Násilie sa u Rómov vyskytuje rovnako ako pri majorite". 

Ako tyrania medzi štyrmi stenami začína? Ako vplýva na deti? Ako obetiam domáceho náslia pomôcť? Dozviete sa v rozhovore!

Tento rozhovor vznikol v rámci projektu na Prevenciu kriminality pod záštitou Občianskeho združenie LAVUTA. Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality.

Prečítané 98 krát Posledná úprava pondelok, 04 február 2019 17:02

O rádiu

  • V našom tíme sa vystriedali mnohí nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 917 481 150
iniciativa.eu

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!