Aktuálne

Nachádzate sa tu:Home Aktuálne Zábavná Zimovačka pre deti z Bambusiek!
kategória: Aktuálne

Zábavná Zimovačka pre deti z Bambusiek!

autor: Uverejnené január 18, 2019

Nezabudnuteľný deň v Jasenskej doline sa niesol v znamení zimných hier a smiechu.

Pilotná januárová akcia "Poď sa hrať" mala úspech u mnohých rómskych detí z martinskej lokality Bambusky. Traja dobrovoľníci Michal, Ľubo a Janči sa teda rozhodli zarganizovať ďalší deň plný hier a zábavy s názvom Zimovačka v Jasenskej doline. Tentokrát sa pridali aj pedagógovia a žiaci spolu s rodičmi z Evanjelickej spojenej školy, ktorí sa pravidelne a nezištne venujú deťom v komunitnom centre na Bambuskách.

28 detí sa zhromaždilo pri komunitnom centre na Bambuskách, kde chalani skontrolovali, či sú vhodne oblečené. Samozrejme, nesmeli chýbať rukavice, čiapka a predovšetkým dobrá nálada. Taktiež vysvetlili pravidlá správania sa na svahu v Jasenskej doline. Deti boli nadšené, a pozorne počúvali pokyny. Následne nastúpili do mini autobusu, a vyrazili na Zimovačku. Vďaka vysokému záujmu sa miniautobus vrátil po ďalšiu “várku” nadšených detí. V Jasenskej doline sa odštartovala naozajstná zábava. Deti sa spúšťali dolu svahom na boboch, sánkach a lopároch.

V doprovode pedagóga Tomáša Gulana sa šli staršie deti pozrieť aj na vyššie okolité svahy. Skonštatovali, že sa im výhľad na zasneženú prírodu Turčianskej kotliny veľmi páči. V priebehu hier na Zimovačke sa podával aj horúci čaj a sladká odmena, aby sa deti zohriali a doplnili si energiu. Po niekoľkých hodinách sa musela posádka zo Zimovačky vrátiť domov. Samozrejme, že deťom sa nechcelo, no dohoda s rodičmi platila. Škoda len, že zimné dni sú take krátke!

Deti, organizátori aj pedagógovia sa zhodli, že Zimovačka sa naozaj vydarila. Okrem zábavy totiž nadviazali aj nové väzby a kamarátstva. Akcia bola úspešná aj vďaka dvojnásobnému počtu detí, ktoré sa mesiac predtým zúčastnili pilotnej akcie s názvom Poď sa hrať. K Zimovačke sa pridali aj niekoľké nerómske detí, čo je taktiež pozitívna cesta na budovanie väzieb a spoznávanie sa.

 

Prečítané 1779 krát Posledná úprava pondelok, 13 máj 2019 14:17

O rádiu

  • V našom tíme sa vystriedali mnohí nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 940 301 302

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!