Rozhovory

kategória: Rozhovory

RAPER REGRES: ľudia sa nevedia navzájom zniesť!

autor: Uverejnené január 11, 2019

Redaktora Jančiho navštívil v štúdiu rádia Roma martinský raper Regres. Jeho začiatky neboli ľahké, no dnes majú jeho klipy tisícky vzhliadnutí. 

 

"Pohyboval som sa v hip hopovej scéne už dlhšie. Začalo to tancom, neskôr beatboxom, až som sa dopracoval k textom a rapu" prezradil Radko alias Regres. Hudbe sa venuje už niekoľko rokov, a od ľahkých textov prešiel k vážnejším témam. Rasizmus a neznášanlivosť medzi ľuďmi boli aj hlavnou témou piesne Kde je súcit:  ,,Už dlhšie ma hnevalo, že my ľudia sa nevieme zniesť. Ide iba o farbu, je jedno či je človek biely alebo hnedý. Mám veľa skúseností, ktoré som potreboval dať von" prezradil Radko.

 Martinčan okrem rapovania v slovenskom jazyku využíva občas aj rómčinu. V štúdiu rádia Roma ho sprevádzal aj brat Roman, ktorý s ním chodí na každý koncert, a svojho sa snaží svojimi radami posúvať vpred: ,,Som na neho kritický, no zároveň mu nechcem do tvorby hovoriť zbytočne veľa. Je to totiž jeho výpoveď".

Na Regresovom novom albume budú spolupracovať aj zvučné mená rapovej scény. Viac sa dozviete v rozhovore!

 

 

 

Prečítané 5309 krát Posledná úprava nedeľa, 10 február 2019 22:12

O rádiu

  • V našom tíme sa vystriedali mnohí nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 940 301 302

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!