O nás

Rádio Roma je národnostné rádio, ktoré prináša zaujímavé a inšpiratívne informácie z prostredia menšín, ktorých hlas nie je počuť. Vstúpte do nášho sveta vzájomného spoznávania sa!

Tím rádia Roma Vám prináša aktuálne informácie z rôznych menšinových sfér. Sme tu nielen pre Rómov, ale aj pre židovskú či LGBT komunitu. Zaujímame sa o súčasné dianie, kultúru, projekty ktoré podporujú menšiny, a šikovných ľudí ktorí majú čo povedať! Sme prepojení nielen s poslucháčom, ale aj s divákom. Využívame online stream z vysielania, taktiež fotografie na webe a na Facebooku, kde máme už viac ako 3 000 sledovateľov. 

História rádia Roma

Náš projekt realizujeme od roku 2013. Od začiatku bolo našim cieľom získať FM frekvencie a dostať sa tak bližšie k poslucháčom. Tento cieľ sa nám podarilo splniť, a v ďaka projektom nás od júna 2017 môžete počuť na frekvencií 99.4 MHz v Banskej Bystrici a na frekvencií 97.2 MHz v Prešove. Taktiež sme získali financie na vybudovanie vysielacieho štúdia v Banskej Bystrici. Ďalšie pokrytie už pripravujeme a v najbližšej dobe by sme chceli získať frekvencie v Bratislave a v Košiciach. 

Chceš nás podporiť?

To, že sme prešli z online sveta do terestriálneho vysielania, nesie so sebou aj veľké množstvo nákladov. Takýto formát rádia však nieje naplnený reklamou tak ako ostatné komerčné stanice, rozhodli sme sa preto s podporou nášho projektu obrátiť na Vás. Ak je Vám táto myšlienka sympatická a máte možnosť nás podporiť, budeme veľmi radi, ak tak urobíte! Odmeníme sa Vám naším maximálnym nasadením a dobrou náladou pri počúvaní Rádia Roma. Podporiť nás môžete tu.

O rádiu

  • V našom tíme sa vystriedali mnohí nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 940 301 302

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!