Vytlačiť túto stránku
kategória: Domáce násilie

Domáce násilie sa týka nás všetkých! (rozhovor)

autor: Uverejnené január 29, 2019

Podľa psychiatričky Evy Garajovej by sme nikdy nemali byť ľahostajní k obetiam domáceho násilia!

Psychiatrička Eva Garajová tvrdí, že "nieje správne keď ľudia vedia o domácom násilí, a nijakým spôsobom ho neriešia. Tvária sa že nevedia čo sa deje. Je to veľká chyba, ktorá môže viesť k tragickým udalostiam. Susedia sa nemusia obrátiť len na políciu, ale aj na odbor sociálnych vecí a rodiny. Takúto rodinu by mal úrad preskúmať  hlavne vtedy, keď  sú tam aj deti". Jedna z otázok redaktorky Michaely smerovala aj na domáce násilie v súvislosti s Rómami. Keďže ich spoločnosť často vníma s predsudkami, chceli sme vedieť, či sa miera domáceho násilia u Rómov narozdiel od majority nejako odlišuje. Doktorka sa vyjadrila jednoznačne: "Mám skúsenosť aj s domácim násilím u rómskeho etnika, no nieje častejšie ako u bežnej populácie. Násilie sa u Rómov vyskytuje rovnako ako pri majorite". 

Ako tyrania medzi štyrmi stenami začína? Ako vplýva na deti? Ako obetiam domáceho náslia pomôcť? Dozviete sa v rozhovore!

Tento rozhovor vznikol v rámci projektu na Prevenciu kriminality pod záštitou Občianskeho združenie LAVUTA. Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality.

Prečítané 1580 krát Posledná úprava pondelok, 13 máj 2019 14:14