Festival za Paľikerav v Košickom Kulturparku navštívilo 800 ľudí

Festival za Paľikerav v Košickom Kulturparku navštívilo 800 ľudí

Prvý ročník festivalu Romano džives v Brezne bol úspešný!

V Košickom Kulturparku sa 19. júla uskutočnila oslava rómskej kultúry za Paľikerav už po tretíkrát . Na pódiu sa vystriedalo mnoho rómskych spevákov a umelcov.

Festival otvorilo tanečné vystúpenie detí z Bidoviec, nasledovala speváčka Jessica, ROMA band z Varhaňoviec, skvelé tanečnice Gipsy Angels z Humenného, MartinBand, a na záver rozprúdila krv v žilách krásna Gipsy Nicol. Takmer 800 návštevníkov si program nevedelo vynachváliť. Aj podľa mediátorky a organizátorky Zuzany Rohaľovej je festival z roka na rok väčší a pestrejší, pričom postupne „vychytali“ všetky nedostatky pri organizovaní, čo sa odráža aj na vyššej návštevnosti.

Program navyše spestril knižný klub Paľikerav so svojim „Stánkom“, kde spisovateľka Zuzana Kuglerová a Ondrej Kalamár z organizácie Pars Artem rozprávali o svojej ceste k rómskym deťom.

Festival je vyvrcholením stretnutí „PAĽIKERAV za návštevu“, ktoré sa pravidelne konajú pod záštitou občianskeho združenia ĎAKUJEM – „PAĽIKERAV“ vo Výmenníku Brigádnická. Cieľom združenia je motivácia ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Zdroj: www.k13.sk, vymenniky.sk

Foto: Tibor Czitó / Zuzana Rohaľová / Gabriela Mišurov

 

COMMENTS