Aktuálne

Nachádzate sa tu:Home Aktuálne

Betlehemské svetlo je symbolom lásky, pokoja, mieru a porozumenia. Skauti Michal a Michal priniesli tento symbol Vianoc aj Rómom do mestskej časti Bambusky, aby prinieslo pocit spolupatričnosti aj do ich skromných obydlí.

Gindalos, v rómčine zrkadlo. Práve v ňom sa máme pozrieť na seba a až potom môžeme ukazovať na druhých. Už tretí krát sa na jednom pódiu stretli rôzne živly, ktoré dokázali, že aj napriek rozdielom vedia zahrať a zaspievať na spoločnú nôtu, a spoločne bojovať proti predsudkom!

V sobotu 15. decembra sa v lokalite na Bambuskách v Martine uskutoční komunitný deň, kde nebude chýbať ani team budúcich redaktorov rádia Roma, vrátane Erika Hilára Lakatošovie!

Žiaci z Evanjelickej spojenej školy v Martine na čele s Tomášom Gulanom spolu s miestnym komunitným centrom varí každoročne kapustnicu, z ktorej výťažok putuje sociálnym partnerom. Už túto sobotu bude varenie kapustnice priamo na Bambuskách, a nebudú chýbať ani redaktori rádia Roma!

Strana 1 z 5

O rádiu

  • V našom tíme sú nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky. Maroš Balog prispieva pravidelnými rozhovormi na aktuálne témy týkajúce sa rómskej komunity, a Michaela sa zúčastňuje spoločenských podujatí ktoré pre vás dokumentuje v podobe fotiek, článkov a zvukových reportáží.

    Náš tím však stále nieje úplný, tak ak máš záujem a skúsenosti, neváhaj a napíš nám.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 917 481 150
iniciativa.eu

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!