Prevencia kriminality

Podplukovníčka Benčová: zákon nerozlišuje mäkké a tvrdé drogy, tresty sú rovnaké!

autor: Uverejnené január 05, 2019

Viete čo Vám hrozí, ak ste užívateľom alebo distribútorom nelegálnych drog? 

K trestnej činnosti v súvislosti s drogami nám porozprávala zaujímavé informácie podplukovníčka Beata Benčová, vedúca vnútorného oddelenia ORPZ v Prievidzi. V prípade zistenia, že dospelí alebo mladiství majú pri sebe omamné alebo psychotropné látky, nasleduje vyšetrovanie v zmysle trestného zákona a poriadku. Aké sú jednotlivé sadzby pre dospelých i mladistvých? Aké vekové skupiny preferujú ktoré druhy drog, a kde sa s nimi mladí najčastejšie stretávajú ? Dozviete sa v rozhovore: 

 

Tento rozhovor vznikol v rámci projektu na Prevenciu kriminality pod záštitou Občianskeho združenie LAVUTA. Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality.

Prečítané 67 krát Posledná úprava štvrtok, 17 január 2019 21:36

O rádiu

  • V našom tíme sú nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky. Maroš Balog prispieva pravidelnými rozhovormi na aktuálne témy týkajúce sa rómskej komunity, a Michaela sa zúčastňuje spoločenských podujatí ktoré pre vás dokumentuje v podobe fotiek, článkov a zvukových reportáží.

    Náš tím však stále nieje úplný, tak ak máš záujem a skúsenosti, neváhaj a napíš nám.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 917 481 150
iniciativa.eu

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!