Rozhovory

kategória: Rozhovory

Ján Strkáč: Ja osobne nedelím, kto je Róm a kto nie

autor: Uverejnené apríl 13, 2019

Séria dokumentárnych filmov „Kto je Róm?“ má prostredníctvom pozitívnych a úspešných príbehov hlavných hrdinov ukázať, kto sú Rómovia, čo v nich je, a ako žijú. 

Hlavní protagonisti prostredníctvom dokumentov dokazujú, že sú mimoriadne snaživí a aktívni. Vďaka tomu majú možnosť zmeniť pohľad ľudí, ktorí k Rómom pristupujú s dešpektom, prípadne nedôverou.

Jedným z tejto minisérie je aj dokument „Bambusky“, ktorého hlavným protagonistom je Ján Strkáč, žijúci aj s rodinou v segregovanej mestskej časti Bambusky v Martine. O priebehu natáčania filmu, o svojej životnej ceste a plánoch do budúcnosti Ján porozprával moderátorke Tatiane Paučinovej.

Reč bola aj o cykle dokumentov a jednotlivých príbehoch s Milanom Nemčekom z OZ Iniciatíva, ktorý stojí za týmto projektom. Otázky prostredníctvom telefonického rozhovoru zodpovedal aj režisér Ivan Huljak.

Chcete si pozrieť dokument Bambusky o Jánovi Strkáčovi? Kliknite sem.

Prečítané 5607 krát Posledná úprava utorok, 16 apríl 2019 16:39

O rádiu

  • V našom tíme sa vystriedali mnohí nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 940 301 302

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!