Rozhovory

kategória: Rozhovory

Benefičný koncert Gindalos!

autor: Uverejnené december 22, 2018

V utorok 18. decembra v Dome kultúry na Podborovej vo Zvolene sa uskutočnil benefičný, výchovno – vzdelávací koncert Gindalos, ktorý búral predsudky! Redaktorka Michaela Vám prináša niekoľko rozhovorov.

Čo znamená slovo Gindalos?  Kedy vznikla myšlienka vytvoriť výchovno-vzdelávací koncert? Aké sú plány s koncertom i folklórnym súborom do budúcnosti? Dozviete sa od Petra Kačicu, vedúceho súboru Romano Jilo:

 


  

Študentka operného spevu Lenka Moravčíková nieje Rómka, no spieva i v rómskom jazyku, a vyše roka spolupracuje so súborom Romano jilo. Čo ju fascinuje na rómskej kultúre?

 


Moderátorka koncertu Gindalos, Sanja Nikolov pochádza z bývalej Juhoslávie. Ako vníma toleranciu na Slovensku?

 

Prečítané 3672 krát Posledná úprava piatok, 28 december 2018 12:05

O rádiu

  • V našom tíme sú nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky. Maroš Balog prispieva pravidelnými rozhovormi na aktuálne témy týkajúce sa rómskej komunity, a Michaela sa zúčastňuje spoločenských podujatí ktoré pre vás dokumentuje v podobe fotiek, článkov a zvukových reportáží.

    Náš tím však stále nieje úplný, tak ak máš záujem a skúsenosti, neváhaj a napíš nám.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 917 481 150
iniciativa.eu

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!