Aktuálne

Nachádzate sa tu:Home Aktuálne DIVÉ MAKY: združenie, ktoré pomáha rómskym deťom rozvíjať svoj talent
kategória: Aktuálne

DIVÉ MAKY: združenie, ktoré pomáha rómskym deťom rozvíjať svoj talent

autor: Uverejnené august 25, 2018

Multižánrový festival Cigánsky bašavel už po deviaty krát prezentoval talenty rómskych detí Divých makov pri Eurovei v Bratislave. Spýtali sme sa troch „máčikov“, čo všetko im vďaka podpore združenia bolo umožnené. 

Vypočujte si rozhovor so šesťnánásťročným klavírnym virtuózom Stankom, tanečníkom Damiánom, a divadelným a študijným talentom Mariánom:

 

 

Občianske združenie podporuje rómske deti zo sociálne slabých rodín, o ktoré sa rodičia riadne starajú, no nemajú dostatočné finančné prostriedky na rozvíjanie ich vzdelania alebo talentu.  Za trinásť rokov tak bolo umožnené  stovkám šikovných a talentovaných detí študovať na školách, univerzitách a konzervatóriách. Veľmi dôležité je aj zabezpečenie učebných pomôcok, hudobných nástrojov, a zaplatenie stravného či ubytovania na internáte. Za týmito úspechmi nestojí len samotná šikovnosť detí a ich finančná podpora, ale aj mentori a mentorky, ktorí pracujú priamo s deťmi, rozvíjajú ich osobnosť a pomáhajú im riešiť každodenné problémy.

klavírny virtuóz Stanko, 16 r.

 

tanečník Damián

divadelný a študijný talent Marián, 13 r.

Chcete sa dozvedieť viac o združení? Máte záujem podporiť talentované rómske deti z marginalizovaných komunít? Viac na oficiálnej stránke: www.divemaky.sk. 

autor: Michaela Zuzelková

Prečítané 1202 krát

O rádiu

  • V našom tíme sa vystriedali mnohí nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 940 301 302

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!