Aktuálne

Nachádzate sa tu:Home Aktuálne Ján Bendig na prvom ročníku festivalu Romano džives v Brezne!
kategória: Aktuálne

Ján Bendig na prvom ročníku festivalu Romano džives v Brezne!

autor: Uverejnené august 06, 2018

V sobotu 4. augusta sa na námestí v Brezne uskutočnil prvý ročník rómskeho festivalu Romano džives, ktorý navštívilo takmer 700 ľudí.  

Ani horúci letný deň neodradil stovky Rómov od hudby, zábavy a tanca. Na úvod zahrala kapela Epaš, neskôr Porúbka, a banskobystrická kapela Quatro band. Moderovania podujatia sa úspešne ujal Maroš Balog. Svoje zastúpenie mala na festivale aj tradičná rómska hudba v podaní kapely Cigánsky oheň Alexandra Daška, ktorá rozospievala nadšené publikum. Najväčšiu show však rozprúdil populárny český rómsky spevák Janko Bendig

O pestrofarebný tanenčný program sa postarali mnohé súbory a skupiny. Členovia súboru Romano jilo zo Zvolena ohúrili nielen rýchlymi nohami, ale aj pútavými tradičnými kostýmami. Diváci ocenili veľkým potleskom aj skupiny Khelen amenca, Samuraj, Rómka či Talentárium z Polomky.

Námestie v Brezne tak na jeden deň ožilo farebnou rómskou kultúrou. Podľa slov organizátorky festivalu Jana Fízerovej z oz Dajkom je dôležité, aby mali takéto podujatia na Slovensku svoje čestné miesto nielen v rómskej, ale aj v majoritnej spoločnosti. Podujatie bolo financované z Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Prečítané 1135 krát Posledná úprava pondelok, 11 február 2019 14:01

O rádiu

  • V našom tíme sa vystriedali mnohí nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 940 301 302

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!