Aktuálne

Nachádzate sa tu:Home Aktuálne Záver Žarnovického Steiger gipsy festivalu prekazil dážď
kategória: Aktuálne

Záver Žarnovického Steiger gipsy festivalu prekazil dážď

autor: Uverejnené júl 25, 2018

V sobotu to v Žarnovici poriadne žilo! Obľúbený multikultúrny festival Steiger gipsy fest navštívilo takmer tisíc rómskych aj nerómskych návštevníkov.

Mestským štadiónom sa rozliehala skvelá zábava, hudba a príjemná atmosféra. Už tradične sa na festivale predviedli zvučné rómske muzikantské mená ako Sendreiovci a Kmeťoband, nechýbali ani Gipsy čáve, Gipsy boys Uľak, gipsy Dávid či banskobystrická kapela Quatroband. O tradičné rómske tance sa postaral tanečný súbor Jagalo jílo zo Zvolena, a moderátorom podujatia bol Maroš Balog, ktorý svojimi skvelými rozhovormi často priespieva aj do éteru rádia Roma.

Príjemnú atmosféru festivalu však dve hodiny pred polnocou prerušila silná búrka, ktorá vyradila elektrický prúd v celom meste. Organizátor Andrej Kováč sa tak z bezpečnostných a technických dôvodov rozhodol kultúrne podujatie predčasne ukončiť. Návštevníci, ktorí sa tešili na hudobné vystúpenia Maco Mamuko, Mega M a P.A.T budú mať možnosť navštíviť koncert v náhradnom termíne.

Aj napriek krátkej, štvorročnej trádícií môžeme Steiger Gipsy fest smelo zaradiť k najkvalitnejším a najobľúbenejším rómskym festivalom na strednom Slovensku, ktorý sa návštevnosťou rovná s banskobystrickým Cigánskym ohňom či Balvalfestom v Poltári.

Vysoký kredit získal Steiger gipsy fest predovšetkým vďaka skvelej organizácii, kvalitnému programu a širokospektrálnej cieľovej skupine, ktorá nezahŕňa len rómov, ale aj nerómov. Organizátor festivalu Andrej Kováč, ktorý je zároveň štatutárny zástupca OZ Black and White, má dlhoročné skúsenosti s organizáciou podujatí a aktivít v oblasti kultúry, športu, a práce s deťmi. Sympatická je predovšetkým myšlienka utužovania vzťahov, spoznávania a prepájania kultúry rómov a nerómov, čo je podľa mnohých najlepšia cesta k spokojnému spolunažívaniu a pochopeniu sa navzájom.

Zdroj: www.kaloparneha.sk

Foto: Martin Mesiarik

Prečítané 3035 krát

O rádiu

  • V našom tíme sa vystriedali mnohí nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 940 301 302

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!