Prevencia kriminality

kategória: Drogy

Lukáš (19): Drogy mi vzali záľuby, priateľov, zázemie aj rodinný život

autor: Uverejnené január 10, 2019

Lukáš je klient resocializačného centra OZ Manus v Martine. Prezradil nám svoju skúsenosť so závislosťou!

Prvé stretnutie s mäkkými drogami mal Lukáš už ako trinásťročný "Dostal som sa do partie, kde som spoznal starších chlapcov, ktorí ma do toho dostali. Nechcel som byť iný a neodolal som." Jeho cesta k tvrdým drogám netrvala dlho "O dva roky som sa dostal na strednú školu. Častejšie som fajčil marihuanu, potom som začal užívať aj pervitín".

Kedy Lukáš pochopil, že jeho problém s drogami treba riešiť? Ako sa dostal do resocializačného centra Manus, a ako vyzerá jeho bežný deň? Dozviete sa v rozhovore s redaktorom Jančim:

Rozhovor vznikol v rámci projektu na Prevenciu kriminality pod záštitou Občianskeho združenie LAVUTA. Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality.

Prečítané 5708 krát Posledná úprava pondelok, 13 máj 2019 13:53

O rádiu

  • V našom tíme sa vystriedali mnohí nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 940 301 302

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!