Prevencia kriminality

kategória: Šikana

ROZHOVOR: Rasová šikana medzi deťmi vzrástla! (rozhovor)

autor: Uverejnené január 13, 2019

Mudr. Eva Garajová vykonáva psychiatrickú prax už viac ako 40 rokov. Vo svojej práci sa stretla s rôznymi prípadmi osočovania medzi deťmi. Výnimkou nieje ani rasová šikana.

Ako nám doktorka Garajová ozrejmila, príčiny detskej tyranie bývajú rôznorodé: ,,Deti si ako v minulosti, tak aj dnes ubližujú predovšetkým kvôli výzoru a sociálnemu zabezpečeniu. Vzrástla taktiež rasová šikana. Bohužiaľ, nie všetky deti ktoré takouto šikanou trpia, sa ku mne ako pacienti dostanú, čo súvisí aj s prostredím, ktoré na to nevie reagovať. Stretla som sa so šikanou medzi Rómami, stretla som sa so šikanou Rómov majoritou, ale stretla som sa aj so šikanou majority Rómami. Nezávisí to od farby pleti, ale od postojov, ktoré získa v rodine k iným ľuďom, k iným menšinám. V rámci globalizácie sa u nás objavujú aj iné národnosti. Postoje ktoré sú v rodine negatívne voči týmto skupinám, dieťa veľmi ľahko odpozoruje od rodičov". 
 
 
Ako pomôcť dieťaťu, ktoré šikanou trpí? Aké jazvy na duši môže takéto negatívne správanie okolia na dieťati zanechať? Dozviete sa v rozhovore redaktorky Michaely s Mudr. Garajovou:
 
 

Rozhovor vznikol v rámci projektu na Prevenciu kriminality pod záštitou Občianskeho združenie LAVUTA. Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality.

 
Prečítané 6388 krát Posledná úprava pondelok, 13 máj 2019 14:24

O rádiu

  • V našom tíme sa vystriedali mnohí nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 940 301 302

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!