Rozhovory

kategória: Rozhovory

Kickbox tréner Andrej Kováč: deti musia mať dobré výsledky aby sa tréningov mohli zúčastniť!

autor: Uverejnené máj 30, 2018

Občianske združenie Black and white zastrešuje rovnomenný kickboxlub, ktorý navštevuje mnoho nadšených a šikovných rómskych detí.

Banskobystrické štúdio rádia Roma navštívil štatutárny zástupca o.z. Black and white Andrej Kováč spolu s piatimi mladými kickboxeristami Tomášom, Andrejom, Jankom, Samkom a Viktóriou. K svojmu mentorovi deti vzhliadajú s rešpektom a obdivom, možno aj preto dali svojmu teamu názov „Andrejova armáda“.  Občianske združenie vedie p. Kováč multikultúrnym spôsobom, združuje Rómov aj nerómov. Samotný kickboxclub navštevuje približne desať detí, z toho niekoľko dievčat. Mladí ľudia však musia mať dobré výsledky aby sa tréningov mohli zúčastňovať.

Andrej Kováč stojí aj za organizovaním hudobného festivalu Steiger gipsy fest v Žarnovici, ktorý naposledy navštívilo viac ako tisíc hostí. Na pódiu sa vystriedali mnohé zvučné mená ako Rytmus, P.A.T., Igor Kmeťo, Gipsy Čáve, rómske folklórny súbor Romano jilo a iní. Tento rok sa na tretí ročník festivalu môžu opäť tešiť nielen Rómovia, ale aj majorita, ktorá sa práve vďaka tomuto festivalu každoročne dostane k rómskej kultúre, hudbe a tancu. 

Popri svojom pôsobení v o.z. Black and white Andrej Kováč podniká v stavebníctve, a zamestnáva mnoho Rómov zo Žarnovice a okolia. Niekoľko rokov taktiež organizuje mnohé podujatia pre miestne rómske deti a dospelých (futbalové turnaje, karnevaly, Mikuláša či stavanie mája). 

Andrej Kováč to s otázkou financií pri organizovaní podujatí, turnajov a spoločenských udalostí nemá ľahké. Mnohé boli podporené sponzorsky, dobrovoľnými a kamarátskymi príspevkami. Veľa vraj pomohol aj primátor Žarnovice alebo samospráva. Mnohokrát však Andrej Kováč neváhal siahnuť aj do vlastného vrecka. Viac sa dozviete v rozhovore! 

Prečítané 1445 krát Posledná úprava piatok, 15 február 2019 21:34

O rádiu

  • V našom tíme sa vystriedali mnohí nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 940 301 302

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!