Rozhovory

kategória: Rozhovory

Hudobník Zoli Goral: Som hrdý na svoj rómsky pôvod

autor: Uverejnené august 07, 2018

Zoltán Goral a Peter Karovič sú dôkazom, že prepojenie rómskeho a nerómskeho sveta môže spolu skvelo fungovať nielen v osobnom, ale aj umeleckom živote.

Banskobystrické štúdio rádia Roma navštívili chalani na Medzinárodný deň boja proti diskriminácií. Zoltán a Peter zo Žiarnu nad Hronom sú od školských čias blízkymi priateľmi, a spolu im to hrá dodnes, čo nám potvrdili aj štyrmi spoločnými piesňami. Peter sa okrem hudby venuje aj umeleckej grafike a pracuje v Nitre. Zoltán Goral vystupuje pod umeleckým menom Hrdý Cigáň, a vo svojej tvorbe sa venuje téme rasizmu, medziľudským vzťahom a láske. Snaží sa iných Rómov motivovať k sebaúcte a hrdosti na svoj pôvod a majorite ukázať, že aj Rómovia majú rovnocenné miesto v spoločnosti. 

Zolimu robil v štúdiu rádia Roma spoločnosť aj syn Samko, ktorý prezradil, že ide v otcových hudobných šľapajách, a navštevuje hodiny saxofónu. Viac sa dozviete v rozhovore!

Chcete ochutnať kúsok leta? Vypočujte si svieži letný cover od Malumu „Ideme si kelovať“, v podaní speváka Zola Gorala!

Prečítané 4685 krát Posledná úprava piatok, 15 február 2019 22:08

O rádiu

  • V našom tíme sa vystriedali mnohí nováčikovia v mediálnej sfére, ale aj dlhoročne skúsení ľudia ktorí sú zárukou kvalitnej a nezáväznej žurnalistiky.

KULT MINOR / podpora

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontaktujte nás

Slovensko
Mobile: +421 940 301 302

Som rádio ROMA

  • Vďaka tvojej pomoci môžme udržať tento projekt a zároveň sa môžeš stať spolutvorcom vysielania Rádia Roma a prispieť k porozumeniu medzi ľuďmi.

    Chcem podporiť!