Cigánsky bašavel: talenty Divých makov opäť nesklamali

Cigánsky bašavel: talenty Divých makov opäť nesklamali

DIVÉ MAKY: združenie, ktoré pomáha rómskym deťom rozvíjať svoj talent

 V Bratislave sa pri obchodnom centre Eurovea uskutočnil 9. ročník Cigánskeho bašavelu, ktorý je organizovaný pod taktovkou združenia Divé Maky. Šikovné rómske deti tak predviedli publiku svoj divadelný, hudobný a tanečný talent. 

Združenie Divé maky pozná každý, kto sa zaujíma o kultúru a rozvíjanie rómskych talentov na Slovensku. Práve toto združenie splnilo za trinásť rokov pôsobenia sny stovkám rómskych detí zo sociálne slabších pomerov, ktorým bolo umožnené štúdium na školách, univerzitách, ale aj zabezpečenie hudobných nástrojov a všetkých prostriedkov, ktoré potrebujú.

Práve podujatie Cigánsky Bašavel reprezentuje talenty detí Divých makov a ich hostí. Tento rok pripravila skvelý program spolu s deťmi populárna primáška Barbora Botošová, a moderovania sa zhostil Lacko Cmorej, ktorý zároveň vedie tanečné workshopy Bašavelu.

Už od 15:00 si tak mohli návštevníci vychutnať bohatý divadelný a hudobný program ako matiné klasickej hudby, tradičnú rómsku muziku, klavírnych a husľových virtuózov, workshop rómskych tancov pod zábavným vedením Lacka Cmoreja, flamenco show, divadlo detí z Divých makov, Karavan Familia, a samozrejme galaprogram detí z Divých makov a hostí pod vedením Barborky Botošovej.

 K dispozícií bol aj sprievodný program v podobe výtvarných workshopov, ukážok cirkusantského umenia, predaja handmade výrobkov, či stánok s líčením Mary Kay. Obohacujúcim sprievodným programom boli  Živé knižnice pod taktovkou Janette Maziniovej Motlovej. Práve tu si mohli návštvníci vypočuť „živé knihy“- mladých ľudí, ktorí rozprávali svoje životné príbehy.

text, foto: Michaela Zuzelková

COMMENTS